Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nowe nawierzchnie dróg przy ul. Steinkellera i Leśnej w Żarkach.

Nowe nawierzchnie dróg przy ul. Steinkellera i Leśnej w Żarkach.

W trakcie jest inwestycja przy ul. Leśnej w Żarkach. W ubiegłym tygodniu ogłoszono kolejny przetarg w zakresie inwestycji drogowych na przebudowę ul. Steinkellera w Żarkach.

Oferty są przyjmowane do 10 kwietnia. W ramach inwestycji planuje się wykonanie nowej nawierzchni, odwodnienia, chodników. Termin wykonania tego zadania jest określony na koniec czerwca. Gmina Żarki złożyła w marcu wniosek na dofinansowanie tego zadania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 7.1.2 Modernizacja i rozbudowa infrastruktury uzupełniającej kluczową sieć drogową Priorytet VII. Transport Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. W tym konkursie są brane pod uwagę tylko te zadania, które mają być szanse zakończone do końca czerwca. W województwie śląskim zgłoszono 35 wniosków do tego konkursu.

- Ten konkurs został ogłoszony praktycznie z dnia na dzień przez Zarząd Województwa Śląskiego – wyjaśnia Małgorzata Banaszczyk, inspektor ds. pozyskiwania środków unijnych w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. – Ma on formułę konkursu otwartego.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta) 

23

MAR

2009

1574

razy

czytano