Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Przetargi na kluczowe inwestycje w gminie Żarki.

Przetargi na kluczowe inwestycje w gminie Żarki.

Ogłoszono przetarg na przebudowę domu kultury, termomodernizację szkoły podstawowej w Żarkach. Wyłoniono wykonawcę termomodernizacji urzędu gminy, w trakcie jest przetarg na ośrodek zdrowia.
W tym roku w gminie Żarki rozpocznie się 11 znaczących inwestycji, z tego sześć będzie finansowanych ze środków unijnych (Stary Rynek, budowa gimnazjum i dróg na 600-leciu, kompostowni osadów przy oczyszczalni, remont domu kultury, termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Kotowicach).  Kolejne dwie inwestycje są współfinasowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. I tak wyłoniono już wykonawcę termomodernizacji budynku Urzędu Gminy. Zadanie wykona Zakład Remontowo-Budowalny Ulbud z Częstochowy. Złożył najkorzystniejszą ofertę wynoszącą 337 275,68 zł brutto. Ogłoszono przetarg na termomodernizacje szkoły podstawowej. Termin wykonania zadania do 30 listopada 2009.
- Na przebudowę ośrodka zdrowia przetarg jest już ogłoszony, w ub. tygodniu ogłoszono przetarg na przebudowę domu kultury etap I. W przygotowaniu są jest przetarg na Stary Rynek – wylicza burmistrz Klemens Podlejski.
Równocześnie są ogłaszane i rozstrzygane przetargi w zakresie inwestycji drogowych (ul. Leśna w trakcie prac, ul.Wierzbowa w trakcie przetargu, ul. Steinkellera w trakcie przetargu). W przygotowaniu jest także wspólnie z Zarządem Województwa Śląskiego inwestycja przy ul. Koziegłowskiej. W planach nowe chodniki, nowe nawierzchnie i odwodnienie.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

23

MAR

2009

1391

razy

czytano