Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nowy Rynek zmienia wygląd.

Nowy Rynek zmienia wygląd.

Ruszyły prace pielęgnacyjne przy zieleni, po Wielkanocy będą nowe nasadzenia.

Tak wygląda wstępny terminarz prac na Nowym Rynku w Żarkach.  Od minionego poniedziałku pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej wykonują prace przy zieleni miejskiej. Usuwana jest część starych zwyrodniałych już krzewów, które już nie zdobią tego ważnego miejsca, a tylko szpecą.

- Dzięki temu, iż część starej roślinności zniknie przystanek autobusowy  będzie dobrze widoczny z każdej strony – wyjaśnia Joanna Zamorska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w UMiG Żarki.

W planach jest naprawa i modernizacja alejek spacerowych, uzupełniona zostanie kostka brukowa. Usunięty zostanie stary murek od strony ul. Myszkowskiej, tym bardziej, iż w trakcie ostatniej zimy wjechał w niego samochód i uszkodził go dosyć poważnie. W jego miejsce zostaną wstawione ławki.
Nowe nasadzenia planuje się wykonać po Świętach Wielkanocnych. Jeszcze w tym roku powstanie wzdłuż ul. Armii Krajowej powstanie 5 nowych miejsc parkingowych. W ub. roku wykonano dziesięć zatoczek parkingowych i cieszą się one dużym zainteresowaniem.
- W każdym mieście nawet małym zaczyna brakować miejsc parkingowych, dlatego też nasze starania dążą w kierunku tworzenia nowych parkingów w centralnych punktach miasta – wyjaśnia Joanna Zamorska.


(przygotowała: Katarzyna  Kulińska-Pluta, fot. Mariusz Nowak)

31

MAR

2009

1005

razy

czytano