Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Czarna seria kradzieży w Leśniowie

Czarna seria kradzieży w Leśniowie

Dopiero pisaliśmy, że z leśniowskiego sanktuarium ktoś ukradł cztery figury z brązu, stanowiące fragment Drogi Krzyżowej. Teraz znikły dwie kolejne.
Były tak samo wysokie, także stały na postumentach na klasztornym dziedzińcu. Jedna przedstawiała Matkę Bożą, druga - Jezusa. Policja wycenia je na ok. 40 tys. Skradzione wcześniej warte były 50 tys.

- Każda z rzeźb waży 100 kg, więc dwóch silnych mężczyzn jest w stanie zdjąć je z postumentu i wytoczyć (są ślady) poza klasztorne muru - ocenia przeor Leśniowa o. Zbigniew Ptak.

Droga Krzyżowa znajduje się wśród drzew z dala od pomieszczeń, w których śpią zakonnicy. Bramy klasztoru nie są zamykane. - Nigdy nie były, bo przez nasz teren ludzie skracają sobie drogę do osiedla - mówi o. Ptak. - Prawdopodobniej niebawem zainstalujemy alarm, żeby takim sytuacjom zapobiec. Złodzieje są coraz bardziej bezczelni. Ostatnio próbowali ukraść rynny. W biały dzień, na oczach ludzi idących do kościoła. Tej kradzieży zdołaliśmy na szczęście zapobiec.

Myszkowska policja prosi o kontakt (034 315 32 55 lub 997) wszystkich, którzy mogliby pomóc w wyjaśnieniu zagadki znikających rzeźb.


Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,6574806,Czarna_seria_kradziezy_w_Lesniowie.html

07

MAJ

2009

1347

razy

czytano