sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szkolenia dla osób bezrobotnych.

Strona główna » Aktualności » Szkolenia dla osób bezrobotnych.

wielkość tekstu:A | A | A

Ruszyły szkolenia w ramach projektu pt. „Aktywna integracja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych na terenie gminy Żarki.”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach zakończył rekrutację osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej do projektu w zakresie aktywnej integracji. W szkoleniach finansowanych z Unii Europejskiej korzysta 24 panie, w tym 20 długotrwale bezrobotnych i 4 nieaktywne zawodowo.


Uczestniczki szkolenia biorą udział w warsztatach aktywnego poszukiwania pracy prowadzonych przez doradcę zawodowego Jakuba Grabowskiego, mają także zajęcia w formie treningu kompetencji i umiejętności społecznych z Ewą Kuśmierz.

Szkolenie potrwa przez kilka miesięcy, w programie zawarto wiele interesujących zajęć, które umożliwią zdobycie nowych kwalifikacji dostosowanym do możliwości uczestników. Ponadto uiczestnicy projektu otrzymają wsparcie finansowe w formie zasiłków celowych i okresowych.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Agnieszka Pala-Czyż)

czytano: 1806 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2009-05-07 15:10:35

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4