Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Informacja na temat aktualnych inwestycji w gminie Żarki.

Informacja na temat aktualnych inwestycji w gminie Żarki.

W dniu 5 maja nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy firmie Kromar – generalnemu wykonawcy przebudowy ośrodka zdrowia w Żarkach przy ul. Kościuszki.

W wyniku przetargu nieograniczonego została wybrana oferta Zakładu Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Import – Eksport KROMAR z ceną  1 167 653,17.  Prace budowlane rozpoczną się lada dzień. W trakcie procedury przetargowej jest natomiast zakup aparatury medycznej, który stanowi integralną część projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do końca grudnia tego roku. W ramach zakresu prac nastąpi przebudowa i rozbudowa budynku ośrodka zdrowia przy ul. Kościuszki oraz nastąpi uzupełnienie sprzętu medycznego. Po rozbudowie planuje się tutaj umieścić przychodnię dla osób dorosłych, której siedziba mieści się przy ul. Myszkowskiej oraz przychodnię dziecięcą. Planowany remont obejmie: przebudowę pomieszczeń wewnętrznych, wymianę instalacji grzewczej, wod-kan, elektryczną,  elewacje wewnętrzną i zewnętrzną, ocieplenia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę pokrycia dachowego, dobudowę pomieszczeń wewnątrz dziedzińca.

Wybrano także wykonawcę inwestycji pn. „Przebudowa ul. Steinkellera w Żarkach”. Zadanie to będzie realizować firma P.U.H.P. AKWA Radosław Pietrucha z ceną brutto: 325 780,15 zł. Plac budowy jest już przejęty, a zadanie ma się zakończyć do 20 czerwca. Firma ta wykonuje już przebudowę ulicy Wierzbowej w Żarkach.


Na fot. Burmistrz Klemens Podlejski oraz właściciel zakładu Kromar Marian Krotla omawiają szczegóły inwestycji. 

07

MAJ

2009

1807

razy

czytano