Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wygrali pieniądze na drogi i mapę hałasu

Wygrali pieniądze na drogi i mapę hałasu

 Ulica Dobrzyńska w Częstochowie i Steinkellera w Żarkach, mosty w Garnku i Żerdzinie - te inwestycje otrzymały unijną dotację. Ponadto Częstochowa dostała pieniądze na mapę hałasu.
Na ul. Dobrzyńską Częstochowa dostała 4,3 mln zł. Jej budowa ma się skończyć w czerwcu. Prace obejmują nową nawierzchnię jezdni, kanalizację deszczową, budowę chodników i ścieżek rowerowych.

Żarki cieszą się z pół miliona złotych, powiat częstochowski (most w Garnku) z 700 tys. zł, a kłobucki (most w Żerdzinie) z 220 tys. Dofinansowanie dwóch ostatnich inwestycji wynosi ok. 50 proc., a częstochowskiej i żareckiej aż 85 proc.

Pieniędzy nie starczyło, niestety, na ul. Kochanowskiego wraz z kanalizacją w Myszkowie, ale szanse jeszcze są: inwestycja znalazła się na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Natomiast Kłomnice i Konopiska - odpowiednio siódma i dziewiąta pozycja na liście rezerwowej - właściwie mogą się pożegnać z pieniędzmi.

Ponadto z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Częstochowa dostała 1,7 mln zł (85 proc. kosztów) na stworzenie mapy akustycznej, zwanej też mapą hałasu. Jest to graficzna ilustracja rozkładu pola akustycznego, a sporządza się ją na podstawie obliczeń poziomu dźwięku pochodzącego z różnych źródeł. Projekt będzie realizowany w latach 2009-2011.

Miasta wielkości Częstochowy mają ustawowy obowiązek stworzenia takiej mapy - gdyby więc nie dotacja, wydatek należałoby pokryć z własnego budżetu.


Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,6649663,Wygrali_pieniadze_na_drogi_i_mape_halasu.html

26

MAJ

2009

1312

razy

czytano