Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Uroczystość nadania sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Jaworzniku.

Uroczystość nadania sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Jaworzniku.

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” to wypowiedź papieża - Polaka do młodzieży, którą umieszczono na  nowym sztandarze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku.

Uroczystość nadania sztandaru miała miejsce 19 maja 2009 roku, w rocznicę przyjęcia przez szkołę jaworznicką imienia wielkiego Polaka. Sztandar poświęcił ks. biskup Antoni Długosz, który sam dał przykład ogromnej ofiarności i poruszony przyjęciem oraz występami dzieci podarował uczniom niezwykłą pamiątkę po patronie, którą jest pierścień biskupi poświęcony przez samego papieża.

Sztandar dla szkoły ufundowali Burmistrz i Radni Gminy Żarki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik i Rada Rodziców. Ceremonia rozpoczęła się od przywitania z ks. biskupem w kapliczce Jana Chrzciciela. Następnie wszyscy przeszli do kościoła, gdzie podczas mszy świętej sztandar został poświęcony. Potem honorowy poczet sztandarowy złożony z przedstawicieli Rady Rodziców, Rady Miejskiej i Stowarzyszenia przekazał chorągiew w ręce uczniów. Po eucharystii uczestnicy ceremonii udali się do szkoły. Tam nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich gości przez dyrektor Jadwigę Podlejską i Burmistrza Klemensa Podlejskiego. Następnym punktem uroczystości było symboliczne przybicie pamiątkowych gwoździ do drzewca sztandaru.

Po dorosłych głos zabrały same dzieci, które zaprezentowały montaż poetycki pt. „Czemu smutna jesteś mamo? Tato, powiedz co się stało?”. Przedstawienie oparte zostało na pochodzących z Internetu wierszach młodzieży, a koncentrowało się wokół pytania, dlaczego właśnie Jan Paweł II  ma tak wyjątkowe miejsce w sercach Polaków. Montaż poetycki zakończyła brawurowo wykonana piosenka w stylu rap „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”, do której oklaskami włączyli się wszyscy widzowie. Dopełnieniem uczniowskiej prezentacji był piękny występ szkolnego chóru. Część artystyczną przygotowali Krzysztof Szymaniec i   Iwona Górniak. Potem przed wszystkimi zebranymi wystąpił jeszcze zespół „Kłos”.

Kolejnym wzruszającym momentem było przyniesienie tortu, który w tajemnicy przygotowali dla szkoły rodzice z Rady Rodziców. Cała uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Wśród gości, którzy dodatkowo uświetnili tę uroczystość znaleźli się: eurodeputowana Małgorzata Handzlik, asystentka posłanki Jadwigi Wiśniewskiej - Agnieszka Sowińska, przedstawiciel władz powiatu myszkowskiego Leon Okraska,  przedstawiciel Śląskiego Kuratorium Anna Muzyka, delegacja Rady Miejskiej w Żarkach wraz z przewodniczącą Stanisławą Nowak, przedstawiciele Jednostek Organizacyjnych oraz Samorządowych z Gminy Żarki i delegacje władz lokalnych, prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakóbczyk, dyrektor wojewódzkiego szpitala w Częstochowie, kandydat do Europarlamentu Kazimierz Pankiewicz, a także przedstawiciel firmy “POLREM”, która budowała nową część szkoły.

Ta  uroczystość nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, których nie sposób wymienić, zarówno sponsorów, rodziców i nauczycieli. To wspaniałe widzieć, jak ludzie potrafią jednoczyć się, gdy mają na celu wspólne dobro. Dyrektor Jadwiga Podlejska dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w uroczystość.


(przygotowała: IG, fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

CZE

2009

1096

razy

czytano