Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Święto Niezapominajki w gminie Żarki

Święto Niezapominajki w gminie Żarki

Na sesji Rady Gminy w Żarkach w dniu 25 maja odbyło się podsumowanie obchodów Święta Niezapominajki oraz wręczenie nagród laureatom konkursów. Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach świętowała z niezapominajką.

- W tym roku zorganizowaliśmy gminne konkursy: plastyczny pt.: ”Drzewa i krzewy w mojej okolicy” i fotograficzny „Las w obiektywie” oraz pieszy rajd dla uczniów klas szóstych do kamieniołomu w Jaroszowi – wylicza Anna Madejska, nauczyciel w SP w Żarkach.

Celem było zaprezentowanie walorów przyrodniczych najbliższej okolicy i uwrażliwienie na problem dzikich wysypisk śmieci.  W tym roku w konkursach wzięło udział 118 uczestników ze szkół i przedszkoli z terenu gminy. Poziom zaprezentowanych prac był bardzo wysoki. Jury nagrodziło 39 laureatów w kategorii: przedszkoli, klas młodszych, klas IV-VI i gimnazjum oraz 24 uczestników rajdu pieszego. Podczas rajdu dzieci uprzątnęły teren wokół kamieniołomu i zebrały 12 worków śmieci. Organizatorami tegorocznych obchodów Święta Niezapominajki były pani Anna Madejska i pani Mariola Kowacka ze Szkoły Podstawowej w Żarkach. Honorowy patronat nad obchodami Święta Niezapominajki objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok. Laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez UMiG Żarki i Nadleśnictwo Złoty Potok.


(przygotowała: Anna Madejska, fot. archiwum SP Żarki)

02

CZE

2009

1163

razy

czytano