Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Finisz prac przy magistracie, początek prac przy Szkole Podstawowej w Żarkach.

Finisz prac przy magistracie, początek prac przy Szkole Podstawowej w Żarkach.

Dwie duże inwestycje w zakresie termomodernizacji obiektów  publicznych wykonane zostaną w tym roku w Żarkach. Prace przy żareckim magistracie zbliżają się do końca. Znacznie więcej czasu niż przewidywano potrzeba na remont schodów. Okazało się bowiem, że są one w złym stanie. Trwają prace przy schodach głównych. Wejście do urzędu jest od strony poczty, te schody też są planowane do wymiany.  

W czerwcu rozpoczną się prace przy największej szkole podstawowej w Żarkach.

W  wyniku przetargu pn. „Termomodernizacja wraz z modernizacją systemu grzewczego w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Częstochowskiej 61 w Żarkach” wyłoniono firmę Zakład remontowo – Budowlany ULBUD z Częstochowy z najkorzystniejszą ceną brutto  1 487 093,57 zł. Ta sama firma realizuje zadanie przy Urzędzie Gminy.

- Tu już roboty dobiegają końca. Lada dzień rozpoczną się przy szkole podstawowej, zakres zadania jest szerszy. Będzie bowiem wymieniony cały system grzewczy oraz okna – wylicza burmistrz Klemens Podlejski. – Prace przy szkole powinny się zakończyć w II połowie roku.

Obydwie inwestycje są realizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W przygotowaniu są termomodernizacje innych obiektów. Wykonane są projekty dla przedszkola w Żarkach oraz budynku Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Na te zadania gmina zamierza pozyskać środki z wojewódzkiego funduszu.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

08

CZE

2009

1874

razy

czytano