Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wizyta Joannitów w Żarkach.

Wizyta Joannitów w Żarkach.

Transport z pomocą charytatywną dla mieszkańców Żarek i myszkowskiego szpitala oraz spotkanie w sprawie obozu polsko-niemieckiego planowanego na wrzesień bieżącego roku – takie były główne tematy w trakcie wizyty Zakonu Joannitów w Żarkach.

Kierownik projektu o nazwie „Żarki” Karl-Otto Biedermann, członek Joannitów Holger Lehnen, przedstawicielka młodzieży joannickiej Marina Lehnen oraz kierownik delegacji Ulrich Radke byli gośćmi w Środowiskowym Domu Samopomocy w gminie Żarki.

- Niemcy odwiedzają nas dwa razy w roku. Tym razem przywieźli ubrania, zabawki i sprzęty do środowiskowego domu oraz pościel i wózki inwalidzkie dla szpitala powiatowego – wylicz burmistrz Klemens Podlejski.

Goście w trakcie wizyty obejrzeli warunki pracy w myszkowskim szpitalu. Obejrzeli oddziały po remoncie i te czekające na modernizację, dowiedzieli się o ruszającej rozbudowie. Ponadto odwiedzili Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy "Złota Jesień" w Zaborzu prowadzonym przez Agnieszkę Pękalską,laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na sukces”.

- Bardzo interesują nas działania w zakresie opieki nad chorymi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi, ponieważ joannici zajmują się  również tego typu działalnością – wylicza Ulrich Radke. - Zakład w Zaborzu jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy pod wrażeniem.

- Jestem niezmiernie zadowolony, że nasza pomoc jest widoczna i trafia do osób potrzebujących zarówno w przypadku gminy Żarki, jak i szpitala – przekonuje Karl Otto Biedermann. – W ub. roku przywieźliśmy łóżka do szpitala, teraz widzieliśmy jak są wykorzystywane przez pacjentów.

Joannici uczestniczyli również w pożegnaniu klas maturalnych w Zespole Szkół w Żarkach na zaproszenie dyrektor Janiny Cuglewskiej. Następnie miało miejsce spotkanie ze starostą myszkowskim Marianem Wróblem, burmistrzem Klemensem Podlejskim i dyrektorem ZS J. Cuglewską nt. obozu polsko-niemieckiego zaplanowanego na październik 2009 roku. Uczniowie żareckiej szkoły odwiedzą młodych Niemców zrzeszonych w organizacji młodzieżowej działającej przy Zakonie Joannitów. Będzie to rewizyta Polaków, którzy w 2007 roku przyjmowali młodzież z Niemiec.


(Przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

16

CZE

2009

1304

razy

czytano