Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dni Żarek – podsumowanie.

Dni Żarek – podsumowanie.

Tegoroczne Dni Żarek rozpoczęły się od zabaw ze smokiem i clownem, którzy częstowali słodkościami i organizowali zabawy dla dzieci na targowisku miejskim. Przez dwa dni zabawy z resztą nie brakowało.

Od godziny 10.00 na terenie stadionu LKS Zieloni Żarki rozpoczęły się również turnieje piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych trampkarzy młodszych, trampkarzy starszych i juniorów.
Dodatkową atrakcją sportową był też rozegrany na kortach tenisowych Ogólnopolski Turniej Mini-tenisa o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. O 16.00 nastąpiło uroczyste otwarcie XIX DNI ŻAREK w lasku przy ul. Steinkellera przy żareckich rytmach zespołu LIRA z Żarek. W dalszej części programu były występy Kapeli ANI-ANI z Żarek, prezentacja dorobku WYSOCZANEK z Wysokiej Lelowskiej, OSTRÓWIOLINEK z Ostrowa. Potem odbył się koncert Kapeli SAMI SWOI z Czatachowy, w trakcie którego pod scenę nadjechali członkowie Klubu Motocyklowego z powiatu myszkowskiego. Po występie zespołu IKSAL ze Świetlicy w Czatachowie odbyło się wręczenie nagród z zawodów sportowych. Potem na scenie zagościli młodzi utalentowani muzycy z zespołu Za Pięć Dwunasta, którzy pomimo drobnego deszczu rozgrzali publikę przed występem gwiazdy wieczoru - zespołu D-BOMB. Zespół D-BOMB zgromadził dużą widownię, która entuzjastycznie przyjęła gości. Po koncercie uczestnicy imprezy świetnie się bawili w trakcie dyskoteki, która zakończyła się o godzinie 2.30.
Drugi dzień obchodów rozpoczął się już o 6.00 rano od Zawodów Wędkarskich rozegranych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Od godziny 10.00 na stadionie rozgrywane były Powiatowe Zawody Strażackie, a od 14.00 rozpoczęły się Zawody w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki KLEMENSA PODLEJSKIEGO w Kategorii Oldboy. O 16.00 nastąpiło otwarcie drugiego dnia imprezy przy biesiadnych rytmach CARMEN z Przybynowa, po którym do ludowej biesiady zaprosił wszystkich zespół KŁOS z Jaworznika. Później na estradzie zagościły romantyczne pieśni w wykonaniu DUETU WIESŁAWY POŚPIECH I JANA GRYZIKA. O godzinie 17.00 na stadionie rozpoczął się pokaz gry Frisbee prezentowany przez sosnowiecką drużynę Spirit on Lemon – zdobywców Pucharu Polski. Na estradzie o 17.00 rozpoczął się interaktywny program dla dzieci MAJA I GUCIO, po którym na scenie pojawiła się niezwykle utalentowana wokalnie WERONIKA BĘDKOWSKA. Po jej recitalu nastąpiło wręczenie nagród z zawodów wędkarskich i oczekiwane przez wszystkich losowanie kart uczestnictwa. O godzinie 19.00 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru Piotra Szczepanika, którego niezapomniane przeboje nuciła prawie cała publika, licznie zgromadzona na koncercie. Końcowym punktem programu była muzyka i taniec w wykonaniu PATRYCJI WAJS I TANCERZY oraz zabawa taneczna z zespołem BABILON, który widownia zmusiła do kilkunastu bisów. Zakończenie imprezy nastąpiło o północy.
W trakcie XIX Dni Żarek zgromadziła się bardzo duża publiczność, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Sprawdziło się również nasze założenie, według którego sobota to dzień dla nieco młodszej części widowni - dyskoteka i gwiazda muzyki dance D-BOMB, a niedziela to czas zarezerwowany dla całej rodziny – programy dla dzieci, Piotr Szczepanik – mówi Magdalena Brzegowska.
- W przyszłym roku będziemy obchodzić jubileuszowe XX Dni Żarek, na które już serdecznie zapraszamy –mówi burmistrz Klemens Podlejski.
Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym sponsorom, którzy pomogli nam uświetnić tegoroczne Dni Żarek. Byli to: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Gazeta MyszkowskaSklep 1001 Drobiazgów, Hurtownia Hema, Hurtownia elektryczna Tomak,  Państwo Agnieszka i Mariusz Cygan właściciele Karczmy Wiejskiej, Państwo Danuta i Tomasz Wyporscy właściciele lokalu Blunt Bar, Sylwia Szwej właścicielka Salonu Fryzjerskiego w Żarkach, firmy Zepter i Oriflame – wymienia Magdalena Brzegowska, dyrektor MGOK w Żarkach, organizator przedsięwzięcia.


(przygotowała: Magdalena Brzegowska)

01

LIP

2009

1108

razy

czytano