Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Aleja Dobrego Smaku ze smakołykami z gminy Żarki.

Aleja Dobrego Smaku ze smakołykami z gminy Żarki.


Gmina Żarki była jedną z pięciu gmin, które promowały swoje kulinaria na III Festiwalu Sztuki Kulinarnej Trzydniowa impreza (26-28 czerwiec) w centrum Częstochowy była okazją, aby rozstawić stoisko Gminy Żarki.

Stoisko stanęło na placu Biegańskiego nieopodal gmin Janów, Olsztyn, Lelów i Częstochowy. Na żareckim stoisku można było spróbować i kupić: czekolady leśniowskiej  producenta z Bydgoszczy oraz ciasteczka leśniowskie Firmy Arkadia Leśniowska z Żarek, chleb tatarczuch i żareckie obwarzanki odpustowe Jadwigi Plesińskiej, specjały z mleka koziego z Koziej Zagrody w Ostrowie, specjały z jaj strusich ze Strusiej Zagrody w Przybynowie, chleb wiejski na zakwasie z Zagrody Maciejówka w Ostrowie.
Obecne na stoisku były obrazy Wiesławy Pośpiech z Ostrowa oraz rzeźby Janusza Ochockiego z Żarek. W piątek po południu na scenie festiwalu wystąpił Zespół Ostrówiolinki pod kierunkiem Jana Gryzika z materiałem promującym gminę Żarki i uroki wsi.

Burmistrz Klemens Podlejski wspólnie z kolegami samorządowcami z Olsztyna, Janowa i gospodarzem prezydentem Częstochowy dokonali uroczystego otwarcia imprezy.

- Dwa produkty tatarczuch i obwarzanki są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa, specjały z koziego sera mają certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, a pozostałe kulinaria w tym produkty z Leśniowa cieszą się po prostu uznaniem konsumentów – stwierdził burmistrz Klemens Podlejski.

Gmina Żarki w Alei Dobrego Smaku była obecna po raz drugi, od ub. roku jest członkiem Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, głównego organizatora kulinarnego przedsięwzięcia.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

LIP

2009

992

razy

czytano