Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wycieczka do Krakowa dla osób niepełnosprawnych z gminy Żarki

Wycieczka do Krakowa dla osób niepełnosprawnych z gminy Żarki

Już po raz piętnasty została zorganizowana wycieczka dla osób niepełnosprawnych z gminy Żarki. Tym razem celem podróży był Kraków i jego okolice. W dniach od pierwszego do trzeciego lipca niepełnosprawni wraz z opiekunami zwiedzali Kraków i jego okolice, zwiedzili zamek króla Kazimierza Wielkiego i ogrody królowej Bony w Niepołomicach, bajkowy zamek w Nowym Wiśniczu. Spacerowali Drogą Królewską w Krakowie i podziwiali Kościół Mariacki i Wawel. Odwiedzili także o.o. Paulinów na Skałce i Ojców Benedyktynów w Tyńcu. W wycieczce udział wzięło 44 osoby w tym 34 osoby niepełnosprawne, pozostałe osoby to pilot, pielęgniarka, opiekunowie.
Środki na wyjazd pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, od sponsorów Krzysztofa Bernackiego, Natalii Bernackiej, Danuty Musiał, oo. Paulinów z Leśniowa, Częstochowskiego Banku Żywności.
Środki wydatkował ze swojego budżetu także Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach. Udział w wycieczce pozwolił osobom niepełnosprawnym czynnie uczestniczyć w życiu społecznym, pokonać własne słabości, obawy, poznać piękne zakątki naszej ojczyzny, choć na chwile zapomnieć o kalectwie.


(Przygotowanie: Pracownicy MGOPS, fot. archiwum MGOPS) 

10

LIP

2009

1114

razy

czytano