Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Festyn w Ostrowie

I Festyn w Ostrowie zorganizowany przez zespół Ostrówiolinki i KGW należał do najciekawszych imprez tego sezonu letniego. Odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Wszyscy dla siebie znaleźli coś ciekawego. Najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci . Był konkurs plastyczny przygotowany nieco inaczej niż zwykle. Dzieci nie malowały na zwykłych kartkach, lecz na dużych planszach rozpiętych na siatce ogrodzenia. Było bardzo dużo chętnych do takiego malowania. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody.
Izabela Szewczyk przygotowała z dziećmi pokaz mody. Najmłodsi wspaniale bawili się na “wybiegu” prezentując swoje stroje. W rytmach muzyki chłopcy i dziewczęta zachowywali się jak doświadczeni modele i modelki, pomimo że większość z nich po raz pierwszy miała możliwość zaprezentować się przez publicznością. Otrzymali gorące brawa. Zorganizowano również konkurs “Mam talent”. Były też dla dzieci i rodzin bezpłatne przejażdżki powozem konnym. Dzieci mogły pojeździć na samochodzikach, kładach i kucyku. Funkcjonowała kawiarenka i grill.
Nie zabrakło również atrakcji dla dorosłych. Panie mogły spróbować swoich sił w konkursie na “superwomen” - w rzucaniu patelnią w dal. Panowie w konkursie na “supermena” wyjmowali gwoździe z deski. Był również konkurs na robienie masła w butelce przez ...panów. Okazało się to trudnym zajęcie, ale udało się. Główną atrakcją Festynu był występ Antoniego Gryzika - aktora Teatru Śląskiego w Katowicach. Jest aktorem teatralnym, reżyserem radiowym, występował też w telewizji. Czasami można usłyszeć go śpiewającego pieśni łemkowskie lub polskie przekłady Okudżawy, Wysockiego czy Cohena. Oczywiście wszystkie te atrakcje były przeplatane występami zespołu Ostrówiolinki. Panie prezentowały się w repertuarze o Ostrowie przygotowanym specjalnie dla nich, śpiewały też piosenki biesiadne i romantyczne. Każdy z gości znalazł dla siebie coś ciekawego. Festyn miał kilku sponsorów, dzięki którym mógł się odbyć. Należą do nich Burmistrz Klemens Podlejski, radny Henryk Świerdza, Jarosław Kumor - sklep Jarter z Żarek, piekarnia Henryk Szpak, firma Chemeks z Poraja, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska z Żarek, Krystyna Wójcik – sklep wędliniarski z Żarek, Hurtownia Zabawek “AS” z Częstochowy, Zagroda Maciejówka z Ostrowa i Czesław Markuszewski z Masłońskich, Krzysztof Nowak z Wysokiej Lelowskiej. Kawiarenka i grill były prowadzone przez mieszkańców Ostrowa. W planach zespołu jest oczywiście następny Festyn z atrakcjami, na pewno jeszcze ciekawszy bo sponsorzy sami już teraz deklarują swoją pomoc przy organizacji kolejnego Festynu. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta jak słowa piosenki o Ostrowie ...”A w Ostowie jak tu cudnie, gdzie jest druga taka wieś?...”

14

LIP

2009

7995

razy

czytano