Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Rusza termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Kotowicach.

Rusza termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Kotowicach.

W sierpniu tego roku rozpoczną się prace przy modernizacji budynku użyteczności publicznej w Kotowicach. Umowa została podpisana w dniu 27 lipca. Przetarg wygrała firma F.U. BAMAL Zbigniew Bazylak z Myszkowa z najkorzystniejszą ceną brutto 132 584,46 zł. Inwestycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Subregionu Północnego w ramach działania: Czyste powietrze i odnawialne źródła energii.

- Jest to trzecia inwestycja w tym roku z środków subregionalnych. Z tego programu są już realizowane modernizacja płyty Starego Rynku oraz I etap przebudowy Domu Kultury – informuje Małgorzata Banaszczyk, kierownik Referatu do Pozyskiwania Środków Europejskich i Krajowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

W ramach zadania planuje się wymienić dach, stolarkę okienną i drzwiową, przeprowadzić remont kotłowni i wymienić centralne ogrzewanie, ponadto planuje się ocieplić budynek oraz wykonać tynki. Prace potrwają do końca tego roku.

- Zakres prac z pewnością poprawi warunki funkcjonowania dwóch instytucji, które w tym budynku się mieszczą, czyli przedszkola i biblioteki służących mieszkańcom Kotowic – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

27

LIP

2009

1230

razy

czytano