Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Jurajski Plener Artystyczny - podsumowanie.

Jurajski Plener Artystyczny - podsumowanie.

Ponad trzydzieści prac – obrazów w różnej technice, rzeźb oraz płaskorzeźb powstało w czasie pleneru artystycznego organizowanego w Żarkach w dniach 3-7 sierpnia.

W Żarkach spotkało się 22 artystów z województwa śląskiego, dolnośląskiego, krakowskiego. W części byli to malarze, w części rzeźbiarze. Oto lista osób biorących udział w przedsięwzięciu: Olga Nyczko, Małgorzata Zofia Kozłowska, Łukasz Łuczyński, Stanisław Gil, Bożena Janoska, Marek Adamek, Marcin Lech, Anna Puszczewicz, Barbara Klimas, Karol Gawroński, Aneta Chrząszcz, Wiesława Pośpiech, Maria Wosik, Janusz Kuśmierek, Jarosław Kąkol, Marta Kasprzyk, Wojciech Kasprzyk, Janusz Ochocki, Beata Klimas, Łukasz Klimas, Edyta Klimas, Wojciech Klimas.

Organizatorem przedsięwzięcia była Gmina Żarki we współpracy z Pracownią Rzeźbiarską Janusza Ochockiego oraz Karczmą Wiejską. Merytoryczną opieką sprawowała Agnieszka Giec-Pierzchała.

- Plener był imprezą twórczo–rekreacyjną dla zespołów i indywidualnych twórców. Ci otrzymali wyżywienie, noclegi oraz materiały do pracy – wylicza Katarzyna Kulińska-Pluta z Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. - W programie było także zwiedzenie miasta Żarki, warsztaty twórczego myślenia, prezentacja fotografii, spotkanie integracyjne.
Prace z pleneru będzie można oglądać w czasie poplenerowej wystawy w dniu 30 sierpnia w Żarkach w czasie Dożynek Powiatowych w lasku przy ul. Steinkellera.

Na fot. Uczestnicy pleneru wraz z organizatorami ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Na fot. Małgorzata Zofia Kozłowska z Wrocławia w trakcie pracy.

(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Łukasz Łuczyński)

11

SIE

2009

1187

razy

czytano