Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Inwestycje w gminie Żarki.

Inwestycje w gminie Żarki.

Rozpoczęto procedurę przetargową dla dwóch kolejnych inwestycji w gminie Żarki. Jeszcze w tym roku planuje się rozpocząć budowę gimnazjum oraz drugi etap modernizacji Domu Kultury.

Gmina Żarki jest w trakcie realizacji kilku inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Są to na terenie Żarek modernizacje Starego Rynku oraz Domu Kultury, rozbudowa i doposażenie ośrodka zdrowia,  termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Kotowicach. Ponadto ze środków krajowych z tzw. schetynówek jest modernizowana ulica Wierzbowa - wybudowany został kolektor deszczowy, trwa wymiana nawierzchni jezdni i chodników, w trakcie jest termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Żarkach, praktycznie ukończona jest termomodernizacja magistratu. Z środków własny wyremontowano dach remizy na budynku OSP w Jaworzniku oraz dach nad starą częścią szkoły w Jaworzniku.

- W drugim półroczu planujemy rozpocząć budowę Gimnazjum, kontynuować remontu MDK oraz rozpisać przetarg na przebudowę ulic na Osiedlu 600-lecia i modernizację stadionu przy ulicy Steinkellera. Oczekujemy na werdykt w sprawie wniosków o dofinansowanie na budowę IV etapu kanalizacji i świetlicę w Suliszowicach – informuje Małgorzata Banszczyk, kierownik Referatu ds. pozyskiwania środków europejskich i krajowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

11

SIE

2009

1225

razy

czytano