Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zabytkowe pojazdy w Żarkach - 28 sierpnia 2009 (piątek) – zaproszenie

Zabytkowe pojazdy w Żarkach - 28 sierpnia 2009 (piątek) – zaproszenie

Około 60 pojazdów z lat od 20-tych do 70-tych ubiegłego wieku z różnych części kraju będzie można zobaczyć w widowiskowej próbie sprawnościowej na placu targowym w Żarkach.

Etap w Żarkach jest jednym z kilku w czasie XXIV Częstochowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych będącego zarazem X Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Rajd odbywa się w dniach 27.08. -30.08.2009. Bazą dla imprezy jest Częstochowa. W drugim dniu imprezy zaplanowano przejazd przez urokliwe zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Trasa wiedzie od Częstochowy, przez Żuraw, Janów, Złoty Potok, Bobolice, Mirów, Żarki, Olsztyn.

- Nasze miasto wybrano do przeprowadzenia widowiskowej, jak zapewniają organizatorzy próby sprawnościowej dla tych zabytkowych pojazdów. Odbędzie się ona na placu targowym – informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Imprezę zaplanowano w dniu 28 sierpnia (piątek) w godz. 15.30 - 17.00. Samochody przyjadą do Żarek od strony Jaworznika ulicą Targową. Następnie przejadą ulicą Piaski i tu nieopodal Karczmy Szary Wilk zostaną przeprowadzone dwie próby sprawnościowe w tym jazda slalomem na czas. Samochody między stodołami wyjadą w kierunku ul. Ofiar Katynia.
W sobotę zabytkowe pojazdy będzie można zobaczyć Częstochowie. W godz. 12.00-16.30 zaplanowano wystawę aut w III Alei.

Organizatorem rajdu jest Komisja Pojazdów Zabytkowych  Automobilklubu Częstochowskiego na zlecenie Zarządu Głównego  PZMOT –u, a współorganizatorem etapu na targu – Gmina Żarki.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

13

SIE

2009

1145

razy

czytano