Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Szkolenia z aktywnej integracji w Tygodniu Regionalnym TVP Katowice – 28 sierpnia 2009.

Szkolenia z aktywnej integracji w Tygodniu Regionalnym TVP Katowice – 28 sierpnia 2009.

Dwadzieścia cztery panie biorą udział w szkoleniach finansowanych przez Unią Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W najbliższy piątek w telewizji regionalnej zostanie pokazany program na ten temat w Tygodniku Regionalnym.

Tygodnik Regionalny zawierający materiał z Żarek opowiadający o paniach, które zdecydowały się na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych zostanie wyemitowany w najbliższy piątek 28 sierpnia w programie TVP Katowice o godz. 8.45 i 17.42. Reporterzy tygodnika – Anna Migalska i Krzysztof Jędrecki – odwiedzili Żarki w miniony poniedziałek. Spotkali się z paniami w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Żarkach, gdzie jest przeprowadzany kurs w zakresie organizacji i obsługi imprez okolicznościowych wraz z zajęciami z pierwszej pomocy przedlekarskiej. prócz szkoleń zawodowych w projekt wkomponowano również spotkania z doradcą zawodowym, zajęcia planowania budżetu, wizytę u fryzjerki, spotkanie z kosmetyczką. Przed paniami biorącymi udział w szkoleniu jest jeszcze jeden wyjazd integracyjny, tym razem do kina. Wszystkie te zabiegi w połączeniu z szkoleniami mają wyposażyć osoby wykluczone w wiedzę oraz umiejętności umożliwiające powrót na rynek pracy, a także zwiększenie motywacji do działania i zaufania we własne siły.

Tygodnik Regionalny ma na celu pokazanie jak żyją i z czym borykają się mieszkańcy niewielkich gmin, w tym wypadku gminy Żarki. Zapraszamy.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

26

SIE

2009

997

razy

czytano