Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wakacyjne podróże dzieci ze świetlicy w Przybynowie.

Wakacyjne podróże dzieci ze świetlicy w Przybynowie.

Tegoroczne wakacje okazały się niezwykle interesujące dla dzieci uczęszczających na świetlicę w Przybynowie. Z dotacji Samorządu Województwa Śląskiego w Katowicach zorganizowano interesujące wycieczki dla dzieci z Ostrowa, Przybynowa i Zaborza. Młodzi ludzie odwiedzili Park Miniatur w Inwałdzie, w którym obejrzeć mogli makiety najwspanialszych budowli Polski i świata, m.in. Wieżę Eiffla, Watykan. Uczestnicy wycieczki zobaczyli również dom Papieża Polaka w Wadowicach oraz  bazylikę w której modlił się młody Karol Wojtyła.

W trakcie kolejnej wycieczki dzieci odwiedziły Skansen Górniczy Królowa Luiza w Zabrzu, gdzie pod ziemią mogły poznać warunki pracy polskiego górnika i przejechać się kolejką, która odwoziła górników po szychcie. Obowiązkowym wyjazdem każdych wakacji, tak więc i w tym roku, był pobyt w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Podopieczni wrócili po wycieczce bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani po 3 – godzinnym pluskaniu się w wodzie. Ostatnią wycieczkę dla uczęszczających na świetlicę zorganizowano do Złotego Potoka, gdzie prowadzeni przez przewodnika zobaczyli ciekawe miejsca położone w tej okolicy. Najbardziej dzieciom podobała się Brama Twardowskiego, Źródła Zygmunta i oczywiście wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.

Na wycieczkach nie kończą się atrakcje dla dzieci ze świetlicy w Przybynowie. Już w roku szkolnym planowane są warsztaty taneczne dla zainteresowanych oraz nauka gry na instrumentach muzycznych. Zakupione zostaną stroje dla tańczących, materiały do zajęć logopedycznych, urządzenia muzyczne i sprzęt sportowy.  Wszystko to jest możliwe dzięki staraniom żareckiego magistratu, który otrzymał na uatrakcyjnienie zajęć w świetlicy 15 000 złotych dotacji ze środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach konkursów organizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.


(przygotowała: Magdalena Brzegowska, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

WRZ

2009

1010

razy

czytano