Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wycieczki dla dzieci ze świetlicy w Wysokiej Lelowskiej

Wycieczki dla dzieci ze świetlicy w Wysokiej Lelowskiej

Środki z Samorządu Województwa Śląskiego pozwoliły na zorganizowanie bezpłatnych wycieczek dla podopiecznych ze świetlicy wiejskiej w Wysokiej Lelowskiej. Organizacja takiej formy wypoczynku była możliwa dzięki dotacji na realizację zadania Przystań na Wysokiej – wzmocnienie świetlicy w Wysokiej Lelowskiej w wysokości 15 000 zł.

Wychowankowie wyjechali na trzy bezpłatne wycieczki. W trakcie pierwszej zobaczyć mogli miniaturowe budowle w  Inwałdzie oraz zwiedzili Wadowice – miejsce dorastania papieża Jana Pawła II, w trakcie drugiego wyjazdu podziwiali piękno Jaskini Raj i Zamku w Chęcinach, gdzie kręcono wiele polskich filmów. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak wyjazd do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach.

Na tym atrakcje dla dzieci się nie kończą. Od października rozpoczną się w świetlicy: zajęcia nauki gry na organach, koło modelarskie, a od listopada zajęcia kulinarne, na których podopieczni będą robić proste potrawy, sałatki. Zostało zakupione nowe wyposażenie świetlicy m.in. sprzęt AGD oraz do prowadzenia zajęć, organy, materiały do zajęć logopedycznych, plastycznych i modelarskich.

- Dzieciom wycieczki bardzo się podobają, urozmaicają ich pobyt na świetlicy, zachęcają do wszechstronnego rozwoju i kreatywności. Korzystanie z różnych form pracy z dziećmi jest możliwe dzięki funduszom, które już trzeci raz pozyskują pracownicy UMiG Żarki – informuje burmistrz Klemens Podlejski.
 
(przygotowała: Magdalena Brzegowska, fot. archiwum MGOK w Żarkach)

17

WRZ

2009

1123

razy

czytano