Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Certyfikaty dla czekolady z Leśniowa, ciasteczek leśniowskich i chleba wiejskiego na zakwasie z Zagrody Maciejówka.

Certyfikaty dla czekolady z Leśniowa, ciasteczek leśniowskich i chleba wiejskiego na zakwasie z Zagrody Maciejówka.Częstochowska Organizacja Turystyczna po raz piąty przyznała certyfikaty w trzech kategoriach. Trzy z piętnastu przyznanych wyróżnień trafią do Gminy Żarki.

Gmina Żarki przygotowała cztery wnioski. Do konkursu w kategorii potrawa regionalna zgłosiła: chleb wiejski na zakwasie. Produkt otrzymał wysokie noty i certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla Zagrody Maciejówka w Ostrowie. Sukcesem zakończyło się także zgłoszenie w kategorii pamiątka. Zarząd Częstochowskiej Organizacji Turystycznej przyznał certyfikat dla ciasteczek leśniowskich i czekolady z Leśniowa.

Gmina zgłosiła jeszcze zagospodarowanie terenu na Górze Laskowiec przy ruinach kościoła św. Stanisława w kategorii produkt turystyczny. Tym razem, bez powadzenia.

Są to kolejne certyfikaty aktywnych osób i instytucji działających w zakresie promocji produktów, pamiątek i potraw regionalnych z myślą o turystach.,

Wręczenie certyfikatów odbędzie się w dniu 9 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

PAŹ

2009

1216

razy

czytano