Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dotacja na Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach.

Dotacja na Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach.

Dotację w wysokości 500 tys. zł otrzyma gmina Żarki na realizację zadania polegającego na budowie centrum rozwoju wsi wraz z zakupem wyposażenia. Inwestycja ta będzie realizowana dzięki wsparciu, które gmina uzyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z działania Odnowa i Rozwój Wsi.

W kwietniu gmina Żarki złożyła w Urzędzie Marszałkowskim wniosek. W ostatnim dniu września ukazała się lista projektów zatwierdzonych do realizacji. Zarząd Województwa Śląskiego przyznał dofinansowanie na ponad 120 projektów. Zadnie zgłoszone przez żarecki samorząd ma kosztować około 726 tys. zł. Wniosek został przygotowany przez pracowników Referatu ds. pozyskiwania środków unijnych i krajowych.

- W tym roku zostanie ogłoszony przetarg na realizację tego zadania, w przyszłym roku zamierzamy wykonać to zadanie i w całości oddać mieszkańcom budynek do ich użytku – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Gmina Żarki złożyła wniosek pt. ”Budowa wielofunkcyjnego centrum rozwoju wsi w Suliszowicach wraz zakupem wyposażenia”. Podstawową funkcją zlokalizowaną w nowym budynku będzie ogólnodostępna świetlica. Świetlica ma służyć dzieciom i młodzieży, ale planuje się także wykorzystanie jej przez dorosłe osoby. Dokończenie budowy wielofunkcyjnego centrum rozwoju wsi w Suliszowicach zakłada wykonanie instalacji wewnętrznych, wykonanie posadzek i podłóg, wykonanie łazienek i zaplecza kuchennego, montaż drzwi wejściowych i wewnętrznych. Zakłada się wyposażenie obiektu w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, meble, potrzebne sprzęty, sprzęt gospodarczy, materiały edukacyjne i zabawowe.

Suliszowice to miejscowość atrakcyjnie położona pod względem turystycznym. Wieś przemierzają przez cały rok turyści zmotoryzowani, pieszo lub rowerami nie mając się gdzie zatrzymać na szlaku. W Suliszowicach takie właśnie osoby znajdą możliwość odpoczynku podczas wędrówek po Jurze, spożycia prowiantu, skorzystania z Internetu, skorzystania z wyposażenia pozwalającego na atrakcyjne zorganizowanie pobytu w naszej gminie.  Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego i turystycznego będzie atutem miejscowości przyciągającym turystów i letników, pozwoli na rozwój miejscowości przyjaznej gościom i dbającej o własnych mieszkańców.

(Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

PAŹ

2009

1464

razy

czytano