Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Atrakcje dla dzieci ze Świetlicy w Zawadzie

Atrakcje dla dzieci ze Świetlicy w Zawadzie

W niedzielę 27 września dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Zawadzie pojechały na ostatnią już w tym roku wycieczkę na zamki w Siewierzu i Będzinie, którą można było zorganizować z przyznanej przez Zarząd Województwa Śląskiego  dotacji na Wzmocnienie Gminnych Świetlic i Klubów dla Dzieci i Młodzieży. Pozyskane przez pracowników UMiG Żarki pieniądze w wysokości 15000 zł przeznaczone zostały na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych dla  dzieci uczęszczających na Świetlicę w Zawadzie oraz na zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych  i zakup wyposażenia i materiałów do prowadzenia zajęć.

Podopieczni zobaczyli w trakcie wycieczek Park Miniatur w Inwałdzie, Jaskinię Raj i ruiny zamku w Chęcinach, zamki w Siewierzu i Będzinie. Oprócz wyjazdów całodziennych zorganizowano również 3 razy godzinne wypady na basen do Myszkowa. Chętnych i zadowolonych uczestników wycieczek nigdy nie brakowało.

Od początku roku szkolnego rozpoczęły się na Świetlicy zajęcia Koła Sprawnych Rąk, w trakcie których młodzi ludzie wprowadzeni zostaną w tajniki wykonanie haftu krzyżykowego, szydełkowania i wyszywania. Od października ruszy również koło modelarskie, które pozwoli rozwinąć nowe zainteresowania i zdolności uczestników zajęć.

Z dotacji zakupione zostało również nagłośnienie, które wykorzystywane będzie przy okazji organizacji imprez na świetlicy i w szkole w Zawadzie. Dokonano  też zakupu materiałów do prowadzenia zajęć plastycznych, modelarskich i Koła Sprawnych Rąk, jak również przyrządów do zajęć logopedycznych i sportowych.


(przygotowała: Magdalena Brzegowska, fot. Magdalena Brzegowska)

09

PAŹ

2009

978

razy

czytano