Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla osób i produktów z gminy Żarki.

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla osób i produktów z gminy Żarki.

Certyfikaty dla czekolady z Leśniowa, ciasteczek leśniowskich i chleba wiejskiego na zakwasie z Zagrody Maciejówka oraz specjalne wyróżnienie dla przeora leśniowskiego sanktuarium Zbigniewa Ptaka.
Uroczystość wręczenia wyróżnień i certyfikatów Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, odbyła się w odrestaurowanym Pałacyku Hantkego - siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie w dniu 9 października.. Wydarzenie było połączone, z organizowanymi po raz trzydziesty, obchodami Światowego Dnia Turystyki
Częstochowska Organizacja Turystyczna  w tym roku po raz piąty przyznała certyfikaty w trzech kategoriach. Trzy z piętnastu przyznanych wyróżnień trafiły do Gminy Żarki. Specjalne wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy Tadeusza Wrony, otrzymał przeor Klasztoru Ojców Paulinów Zbigniew Ptak. Prezydent docenił starania ojca na rzecz rozwoju sanktuarium w zakresie pozyskiwania turystów, wdrażania produktów turystycznych.
Gmina Żarki przygotowała cztery wnioski. Do konkursu w kategorii potrawa regionalna zgłosiła: chleb wiejski na zakwasie. Produkt otrzymał wysokie noty i certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla Zagrody Maciejówka w Ostrowie. Sukcesem zakończyło się także zgłoszenie w kategorii pamiątka. Zarząd Częstochowskiej Organizacji Turystycznej przyznał certyfikat dla ciasteczek leśniowskich i czekolady z Leśniowa.
Gmina zgłosiła jeszcze zagospodarowanie terenu na Górze Laskowiec przy ruinach kościoła św. Stanisława w kategorii produkt turystyczny. Tym razem, bez powadzenia.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

20

PAŹ

2009

1011

razy

czytano