Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zbiórka śmieci wielkogabarytowych na półmetku.

Zbiórka śmieci wielkogabarytowych na półmetku.

Sześćdziesiąt metrów sześciennych śmieci o wielkich gabarytach zebrano w czasie zbiórki w piątek – 27 listopada. Mieszkańcy wystawiali m.in. stare telewizory, wersalki, kanapy, lodówki i odkurzacze.

Pracownicy firmy, którzy zbierali odpady objeżdżali wyznaczone ulice do późnego wieczora, ponieważ śmieci wystawiono naprawdę dużo. Tak samo było w sobotę w miejscowościach: Kotowice i Jaworznik.

- Koszty wywozu odpadów pokrywa gmina Żarki. Mieszkańcy nie ponoszą kosztów – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

W grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia odbędą się jeszcze trzy edycje akcji. W dniach 11 grudnia m.in. wśród mieszkańców Osiedli Centrum i Olesiów, w dniu 12 grudnia w Ostrowie i Wysokiej Lelowskiej. Natomiast 19 grudnia zaplanowano sołectwa: Zawada, Jaroszów, Czatachowa, Suliszowice, Zaborze, Przybynów.

Oto szczegółowa ropiska ulic, które objedzie specjalny samochód odbierający odpady:


Fragment Osiedla Centrum i Olesiów – 11 grudnia (piątek)
Ulice: Piłsudskiego, Armii Krajowej, Poprzeczna, Mała, Kościuszki, Żwirki i Wigury, Kościuszki, Strażacka, Prosta, Mokra, Ogrodowa, Cegielniana, Steinkellera, Olszowa, Zielona, Chopina, Słoneczna, Młyńska, Myszkowska  (od skrzyżowania z ul. Częstochowską), Jagodowa - wystawka do godz. 11.00 przed domem.

Sołectwa Wysoka Lelowska i Ostrów - 12 grudnia (sobota)

Zbiórka dla mieszkańców jest bezpłatna. Wystawka do godz. 11.00 przed domami. W Wysokiej Lelowskiej samochód odbierający odpady przejedzie ulicami: Częstochowską, Długą, Świętego Floriana, Słoneczną, Klonową, w Ostrowie ulicą Jurajską. Mieszkańcy innych ulic proszeni są o dostarczenie sprzętu przy wyżej wymienionych ulicach. Wystawka do godz. 11.00 przed domami.


Sołectwa: Zawada, Jaroszów, Czatachowa, Suliszowice, Zaborze, Przybynów – 19 grudnia (sobota)

W Przybynowie samochód odbierający odpady przejedzie ul.: Żarecką, Wojska Polskiego, Szkolną, Częstochowską do skrzyżowania z ul. Słoneczną. W Zaborzu ul.: Lipową, Olsztyńską, Jurajską. W Suliszowicach przysiółki: Zastudnie, Podlesie do skrzyżowania z drogą na Zaborze. Mieszkańcy Szczypia przy przystanku przed lasem. Mieszkańcy innych ulic proszeni są o dostarczenie sprzętu przy wyżej wymienionych ulicach. Wystawka do godz. 11.00 przed domami.

30

LIS

2009

1140

razy

czytano