Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Droga Suliszowice – Zaborze oddana do użytku.

Droga Suliszowice – Zaborze oddana do użytku.

Mieszkańcy, radni, wykonawca, przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział w uroczystości poświęcenia nowej drogi w gminie Żarki.

W dniu 1 grudnia ksiądz Roman Cer poświęcił nową jezdnię i modlił się za kierowców, którzy będą z niej korzystać. Wstęgę przecinali: sołtys Zaborza Mieczysław Liwoch, sołtys Suliszowic Ryszard Harast, radni: Bogusław Gosek i Zdzisław Tylkowski, przedstawiciel Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z Myszkowa Stefan Cieślewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak, wicestarosta Jan Kieras oraz mieszkanka Suliszowic Jolanta Cichoń z burmistrzem Klemensem Podlejskim.

Gmina Żarki wykonała 1,54 km drogi. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Podstawową zaletą drogi jest połączenie dwóch miejscowości, które do tej pory nie były skomunikowane: Suliszowic i Zaborza. Ze zmodernizowanej drogi cieszą się mieszkańcy obu wsi, którzy mogą teraz skracać sobie drogę – w jednym kierunku do Janowa, w drugą do Olsztyna.  Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Myszkowa. Koszt zadania wyniósł 209 434,88 zł, z tego dofinansowanie 131 696,07 zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.(przygotowała: Katarzyna Kulńska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

01

GRU

2009

1117

razy

czytano