Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Szanowni Mieszkańcy,

Szanowni Mieszkańcy,


w dniu 17 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki odbędzie się na wniosek Burmistrza spotkanie z Wojewodą Śląskim.  Jego celem  jest uznanie przez Wojewodę powiatu myszkowskiego obszarem klęski żywiołowej.
Sytuacja, z którą mamy do czynienia od tygodnia jest katastrofalna. Obowiązkiem gminy jest zabezpieczenie dostaw wody. Wszystkie ujęcia
w Zaborzu, Czatachowie, Kotowicach pracowały tylko dzięki agregatom a i tak w niektórych miejscowościach dowożono wodę beczkowozami.
Do dzisiejszego dnia energetyce nie udało się przywrócić zasilania wszystkim miejscowościom gminy. Bez prądu pozostają mieszkańcy Czatachowy, Suliszowic, Jaroszowa, Kotowic, Zaborza i Zawady.
Usunięcie niektórych awarii ze względu na uszkodzone linie w niedostępnych miejscach może potrwać jeszcze kilka dni, mimo olbrzymiego zaangażowania jednostek OSP. Oblodzenie w lasach nie ustępuje i trzeba się liczyć z kolejnymi awariami. W związku z tym proszę o racjonalne korzystanie z wody, nie wchodzenie do lasów, baczniejszą uwagę na dzieci, osoby samotne oraz cierpliwość i wyrozumiałość na występowanie kolejnych awarii.
W urzędzie od tygodnia działa sztab antykryzysowy, który współpracuje ze Starostwem Powiatowym. Wszelkie informacje na temat awarii, powalonych drzew lub innych niebezpiecznych zdarzeń prosimy zgłaszać do godz. 20.00 pod urzędowym telefonem 034 314 80 36, lub tel: 602 282 070 . Przez całą dobę działa telefon alarmowy 696 070 968.

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki
Klemens Podlejski16

STY

2010

1158

razy

czytano