Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Ruszają nowe inwestycje finansowane ze środków unijnych.

Ruszają nowe inwestycje finansowane ze środków unijnych.


Ruszają prace w Suliszowicach przy budynku wielofunkcyjnym, w styczniu ogłoszono przetarg na budowę dróg na osiedlu 600-lecia.W planach kolejne przetargi dla inwestycji współ finansowanych ze środków unijnych.

Jutro, we wtorek (19 stycznia) zostanie przejęty plac budowy Suliszowicach.Budowę Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi w tej miejscowości wykona P.H.U. Szymbud Szymon Bartnik z Widzowa w gminie Kruszyna. Została ona wybrana w wyniku przetargu nieograniczonego jako najkorzystniejsza, z ceną brutto: 486 343,72 zł.

Termin wykonania prac zaplanowano na 30 listopada tego roku. W planach jest dokończenie budowy, zakup wyposażenia dla tego obiektu. Inwestycja w 75 proc. jest współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania Odnowa i rozwój wsi.

W dniu 15 stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Żarki ogłosił przetarg nieograniczony
Dla zadnia pn. „Budowa i przebudowa ciągu drogowego ulic: Kopernika, Chabrów, Chryzantem, przedłużenia ul. Chryzantem do ul. Leśniowskiej w Żarkach oraz sieci uzupełniającej - ulicy Serwin.” Na tą inwestycję gmina Żarki uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego z priorytetu Transport.
Do końca lutego gmina Żarki planuje wyłonić wykonawcę. W marcu planowane jest wejście na terenbudowy, czyli na Osiedle 600-lecia.

Jeszcze w styczniu będzie ogłoszony przetarg na przebudowę stadionu przy ul. Steinkellera. Ta inwestycja w 85 proc. jest także współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Prace w terenie planuje się uruchomić na wiosnę. Na pewno zostanie także ogłoszony przetarg na II etap modernizacji domu kultury, kompostownię osadów i zagospodarowanie przy basenie przy ul. Wierzbowej w Żarkach. Każde z tych zadań uzyskało dotację unijną.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta) 

18

STY

2010

1311

razy

czytano