Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

APEL - wojewody śląskiego do mieszkańców województwa

APEL - wojewody śląskiego do mieszkańców województwa

W związku z zapowiadaną falą silnych mrozów apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego o rozwagę. Pamiętajmy o właściwym ubiorze nie przebywajmy poza domem, dłużej niż jest to konieczne. Dogrzewając mieszkanie koniecznie należy pamiętać o użytkowaniu kuchenek gazowych, grzejników elektrycznych czy grzejników katalitycznych zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją obsługi. Przed snem lub wyjściem z domu urządzenia te należy bezwzględnie wyłączyć. Pamiętajmy o zapewnieniu drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych. Wszelkie zaniedbania w tym zakresie są najczęstszą przyczyną zatruć czadem, w tym przypadków śmiertelnych.

Proszę o zwracanie uwagi na bezdomnych i osoby nietrzeźwe przebywające na mrozie. Pozostawienie ich bez pomocy może zagrażać ich życiu. Proszę o powiadomienie w takiej sytuacji straży miejskiej, Policji, lub informację pod bezpłatnym numer infolinii 0 800 100 022. Pamiętaj również o naszych sąsiadach, chorych, samotnych lub zbyt ubogich by kupić opał czy opłacić energie elektryczną. Jeżeli nie możemy pomóc sami, to powiadommy urząd gminy lub ośrodek pomocy społecznej.

Apeluję również do rodziców i opiekunów o szczególny nadzór w zakresie bezwzględnego zakazu wykorzystywania zamarzniętych rzek, jezior, stawów i innych zbiorników wodnych jako ślizgawek. Są to miejsca bardzo niebezpieczne, na których rozegrało się już wiele tragedii.

Właścicielom i administratorom budynków przypominamy również o obowiązku odśnieżania i usuwania nawisów lodowych o śnieżnych.

26

STY

2010

1043

razy

czytano