Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dotacja dla turystyki

Dotacja dla turystyki

Gmina Żarki pozyskała kwotę dotacji w wysokości 209 160,26 zł z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki. Kwota ta będzie wkładem własnym w  realizowanym zadaniu unijnym  w partnerstwie z Gminą Olsztyn.
Gmina Żarki złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na „Budowę trasy rowerowej w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej na odcinku Suliszowice-Jaroszów wraz z Miejscem Obsługi Rowerzysty.”
- Całość zadania to koszt 1 040 213,50 zł. Marszałek Województwa zaoferował w tym roku specjalny pakiet pomocy  dla gmin mających charakter turystyczny. Dziękujemy za wsparcie. Dotacja ponad 200 tys. z budżetu Województwa Śląskiego pozwoli na sfinansowanie wkładu własnego na odcinku Suliszowice – Jaroszów – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Przedstawiciele samorządów w dniu 6 lipca w Ogrodzieńcu odbiorą czeki na realizację zadań z zakresu turystyki.

- Dzięki dotacji wesprzemy budowę odcinka trasy rowerowej asfaltowej od Suliszowic do Jaroszowa w pasie drogowym drogi gminnej o łącznej długość 2,265 km – dodaje burmistrz Klemens Podlejski.

Będą zjazdy na  prywatne posesje,  krawężnik oddzielający trasę rowerową od jezdni oraz odwodnienie. Powstanie  MOR ,,Na górce" w połowie trasy: wiata ze stolikami i ławkami, stojaki dla rowerów, kosz na śmieci, mapa turystyczna, WC, oświetlenie: istniejące i solarne.

Zadanie wykonane zostanie do 15.11.2021r.

 

30

CZE

2021

276

razy

czytano