Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dotacja dla Gminy Żarki

Dotacja dla Gminy Żarki

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski odebrał dzisiaj (6.07.2021) czek o wartości 209 160,00 zł. Dotacja została przyznana przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

Przekazanie nastąpiło na Zamku w Ogrodzieńcu.  Zarząd Województwa Śląskiego reprezentowali: marszałek Jakub Chełstwowski, z wicemarszałkiem Dariuszem Starzyckim oraz Beatą Białowąs. Byli również radni Sejmiku Województwa Śląskiego. - Wspieramy gminy turystyczne, które ucierpiały w związku z pandemią - powiedział  marszałek Jakub Chełstowski
- Dziękujemy bardzo za dotację. Wykorzystamy ją jako wkład własny w budowie drogi rowerowej między Suliszowicami, a Jaroszowem. To jest fragment ważnej inwestycji rowerowej łączącej  Gminy Olsztyn i Żarki – powiedział  burmistrz Klemens Podlejski.

Gmina Żarki złożyła wniosek w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na Budowę trasy rowerowej w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej na odcinku Suliszowice-Jaroszów wraz z Miejscem Obsługi Rowerzysty.

Całość zadania: 1 040 213,50zł
Dofinansowanie: 209 160,26zł z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki (wkład własny do zadania oraz MOR)

Dofinansowanie: 831 053,24zł z RPO WSL projekt w partnerstwie z Gminą Olsztyn
Dzięki dotacji zostanie wsparta budowa odcinka trasy rowerowej od Suliszowic do Jaroszowa w pasie drogowym drogi gminnej – nawierzchnia asfaltobetonowa szer. 2,65 m (w tym krawężnik 0,15 m), łączna długość 2,265 km. Będą zjazdy na prywatne posesje,  krawężnik oddzielający trasę rowerową od jezdni oraz odwodnienie. Powstanie  MOR ,,Na górce" w połowie trasy: wiata ze stolikami i ławkami, stojaki dla rowerów, kosz na śmieci, mapa turystyczna, WC, oświetlenie: istniejące i solarne.
Zadanie wykonane zostanie do 15.11.2021r.

 

06

LIP

2021

217

razy

czytano