Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Gminny Konkurs Polonistyczna Planszówka

Gminny Konkurs Polonistyczna Planszówka

W trakcie nauki zdalnej Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Zawadzie wraz z nauczycielem języka polskiego Klaudią Jeznach ogłosiła Gminny Konkurs „Polonistyczna Planszówka”. Celem konkursu było odejście od komputerów i  propagowanie rodzinnych gier i zabaw. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie wykonać polonistyczną grę planszową (literacką, językową czy literacko-językową), opracować zasady gry i zagrać w nią przy wspólnym stole.
Honorowy patronat objęli Zastępca Burmistrza Jakub Grabowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Mariusz Pompa. Do konkursu przystąpiły Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Zawadzie i Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach.

Zwycięzcy:
I miejsce zajęła Sara Żurek za grę „Polias”
II miejsce: Wiktoria Hałaczkiewicz za grę „Uśmiechnij się do polskiego”, Paulina Ślęzak za grę „W Akademii Pana Kleksa”
III miejsce: Natalia Konieczniak za grę „Świat lektur”
Wyróżnienia: Magdalena Garska za grę „Z polskim za pan brat”, Ksawery Lis za grę „Gra wiedzy”,  Daria i Adam Stodółkiewicz za grę „Start w epokę romantyzmu”

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Uczestników oceniało jury w składzie:
Karolina Buziak – Rusakowicz
- Dyrektor kreatywna studia telewizyjno – reklamowego Otako Studio. Jest odpowiedzialna za reżyserię i oprawę wizualną eventów online, opracowanie ofert i scenariuszy wydarzeń odbywających się w studiu. Wcześniej związana z agencjami 10 Teams, Onespace Events oraz SHO, gdzie była odpowiedzialna za kreacje. Jest absolwentką uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (filologia polska) i Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Magdalena Ignaciuk - Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 234 w Warszawie. Jest autorką artykułów dotyczących edukacji i nauczania wykorzystującego technologie informacyjno-komunikacyjne, publikuje w czasopiśmie „Polonistyka”. Prowadzi bloga z pomysłami na niezwyczajne lekcje i recenzuje najnowszą prozę.  

Olga Derewiecka - ukończyła Instytut Kulturoznawstwa przy Uniwersytecie Wrocławskim, Studium Wydawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Zawodowy redaktor i korektor tekstów; współpracowała z licznymi wydawnictwami, m.in. z Wydawnictwem Marka Derewieckiego, Wydawnictwem Bezdroża, Wydawnictwem przy Instytucie Studiów Franciszkańskich. Współpracowała z lokalną prasą, tworząc artykuły o tematyce społecznej, przeprowadzając liczne wywiady oraz przygotowując recenzje książek. Założycielka Działu Wydawniczego w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta, prezes Koła Kłobuckiego tejże organizacji. Współpracowała z lokalnym Radiem Ankra, tworząc autorską audycję o tematyce książek. Współpracowała z licznymi organizacjami pożytku publicznego. Autorka licznych wystaw, warsztatów kreatywnych i bajek dla dzieci. Od 2018 roku doktorantka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie.

 

08

LIP

2021

322

razy

czytano