Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Święto Sąsiada w Zawadzie

Święto Sąsiada w Zawadzie

I stało się -  ostatnie z zaplanowanych na ten rok kalendarzowy Święto  Sąsiada odbyło się minioną sobotę ( 21.08) w Zawadzie.

Przy typowo letniej pogodzie, na boisku przy szkole podstawowej zagościły liczne atrakcje. Dla dzieci: dmuchańce, zabawy z animatorkami: ogromne bańki, pląsy przy muzyce, wykonywanie tatuaży. Na osłodzenie: wata cukrowa, soczki  i rogaliki 7days oraz popcorn. Dorosłym czas umilały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wysokiej Lelowskiej swoim śpiewem. W miłej atmosferze można było napić się popołudniowej kawy i skosztować jednego lub kilku ciast, które zostały przygotowane przez gospodynie ze wsi Zawada.

Bardzo dziękujemy Paniom: Fres Barbara, Rajczyk Halina, Saczko Izabela, Stodółkiewicz Aneta, Filipczyk Dagmara, Lech Sylwia, Korotkiewicz Małgorzata oraz Wojtasik Patrycja za przekazanie swoich wypieków na konkurs, w którym wyróżniono:

1 miejsce Filipczyk Dagmara

2 miejsce Lech Sylwia

3 miejsce Saczko Izabela

Mieszkańcy mogli także poczęstować się ciasteczkami, cukierkami, owocami a także grillowaną kiełbaską, którą przygotowywał Łukasz Szczepanek, smalcem przygotowanym przez radną Paulinę Szczepanek oraz przepyszny żurkiem, który wyszedł spod ręki sołtys Zofii Zamory.

W czasie Święta Sąsiada na pamiątkę można było wykonać fotografie w fotobudce oraz spisać się u Pani rachmistrz w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które do tej pory zaangażowały się w pomoc przy realizacji wspólnej inicjatywy społecznej jaką jest Święto Sąsiadów . Wierzymy, że zapoczątkowaliśmy tradycję, która będzie wyczekiwana przez mieszkańców w kolejnych latach, a z roku na rok będzie cieszyć się coraz większą frekwencją i stanie się swoistą inicjatywą łączącą mieszkańców.

Dla mieszkańców kolejnych sołectw: Kotowice, Jaworznik, Zaborze, Przybynów, Ostrów oraz osiedla Żarek Święto Sąsiada zostanie zorganizowane w roku 2022.

 

Impreza jest współfinansowana że środków EFS w ramach RPO WSL 2014-2020 w ramach projektu „Nowe szanse dla mieszkańców Gminy Żarki”

24

SIE

2021

514

razy

czytano