Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Praktyki zawodowe w Niemczech.

Praktyki zawodowe w Niemczech.

Projekt POVERVET 2020-1-PL01-KA102-079842 Europejski rynek zawodowy otwartą drogą do sukcesu. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Uczniowie Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach w terminie od 09.08.2021 – 03.09.2021 r. uczestniczyli w miesięcznych praktykach zawodowych w Niemczech.

Podróże kształcą - to znane powiedzenie sprawdziło się podczas tego  projektu w stu procentach!!

Głównym celem projektu był rozwój kluczowych kompetencji i umiejętności zawodowych i językowych, podwyższenie jakości kształcenia i funkcjonowania na rynku pracy.

Podczas miesięcznych praktyk uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii, rozwiązań stosowanych w branży informatycznej, gastronomicznej, hotelarskiej i reklamowej na niemieckim rynku – skutkujące podsieniem kompetencji zawodowych. Uczestnicy projektu mieli doskonałą okazję, aby skonfrontować umiejętności zawodowe nabyte w szkole z wymaganiami  na niemieckim rynku. Poznali  organizację i kulturę pracy w zagranicznym przedsiębiorstwie. Dzięki udziałowi w projekcie  wzrosła ich atrakcyjność na rynku pracy dzięki zamieszczeniu w swoim CV informacji o udziale w praktyce zagranicznej. Oprócz pracy zawodowej uczestnicy mieli możliwość poznać tradycje, kulturę i zabytki Niemiec, poprzez udział w licznych wycieczkach np. do Berlina. Umożliwiło to uczniom zdobycie wiedzy i zrozumienie europejskiej historii, tradycji, instytucji oraz realiów życia codziennego

 

20

WRZ

2021

528

razy

czytano