Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Cherbacianka w Żarkach

Cherbacianka w Żarkach

Wyśmienite herbaty z różnych stron świata oraz włoska kawa Musetti, do tego wybór wśród gofrów, serników, szarlotek, ciastek o różnej wielkości i smakach. W Żarkach powstał nowy lokal gastronomiczny z myślą o mieszkańcach i gościach. Pod jednym dachem znalazło się miejsce dla miłośników herbaty, ziół, kawy i słodkości w towarzystwie książek, ikon i obrazów. Kawiarnia znajduje się w centrum jurajskiego miasteczka. Jest prowadzona przez Fundację Anioł Miłosierdzia z siedzibą w Żarkach pod tym samym adresem, co nowa inicjatywa  kulinarna.

- Urzekło nas zdjęcie sprzed wojny. Przedstawia na schodkach dwie panie. Jedna z nich, we wzorzystej sukience na lewo, to Cecylia Grzybek, która na Starym Rynku prowadziła Chrześcijańską Cherbaciankę. Uznaliśmy, że warto nawiązać do tego, co było i stworzyć dzisiaj takie miejsce – mówi Dorota Nowakowska w imieniu Fundacji Anioł Miłosierdzia. – Na ten moment historyczne nawiązane do szyldu i nazwy spowodowało, iż nie ma dnia, aby ktoś nas nie poinformował o błędzie w pisowni. A my za każdym razem opowiadamy o przedwojennej Chrześcijańskiej Cherbaciance i zachęcamy do wejścia.

Dla gości przygotowano 32 miejsca siedzące przy stołach czteroosobowych. Umeblowanie i wyposażanie w jasnej tonacji wkrótce zostanie uzupełnione o archiwalne zdjęcia z Albumu Dawne Żarki. Najważniejszy jest jednak świat kawy, herbaty i ziół. Można ich spróbować na miejscu, zabrać na wynosi lub kupić w większym opakowaniu. Na miejscu do zakupu akcesoria związane z herbatą, w tym dzbanki do zaparzania. Są różne oryginalne kawy, w tym smakowe oraz  herbaty. Szczególnie polecana ta o nazwie Uśmiech Gajowego czarna z trawą cytrynową, truskawką, maliną, jeżyną, jagodą i kwiatem nagiętka.

 - Szeroki wybór ciast i ciastek, a także gofry w różnych odsłonach na pewno przyciągną smakoszy słodkości i na to liczymy – mówi Dorota Nowakowska.- Wszystko to po to, aby  można było się spotkać z  drugim człowiekiem, przy dobrej kawie lub herbacie i po prostu, bez pośpiechu miło spędzić czas.

Na miejscu w cherbaciance znajduje się też sklep z dewocjonaliami: obrazy, ikony, świece, różańce, modlitewniki, książki, karki okolicznościowe z wydawnictwa Świętego Pawła.

Istnieje możliwość organizacji przyjęcia okolicznościowego, a także organizacji spotkań z herbatą i kawą pod grupy wycieczkowe. Na miejscu działa też Biuro Podróży nastawione na organizację pielgrzymek.


Informacje praktyczne:

Chrześcijańska Cherbacianka
Ul. Marsz. J. Piłsudskiego 1, 42 – 310 Żarki
Tel. 885 021 535 (cherbacianka i sklep)
mail: cherbacianka@aniolmilosierdzia.org
http://AniolMilosierdzia.org/
Polub na Fb: https://www.facebook.com/Cherbacianka

Czynne codziennie godz. 9.00 – 19.00, w niedzielę od 13.00.

 

29

WRZ

2021

851

razy

czytano