Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Bike Atelier MTB Maraton 2021

Bike Atelier MTB Maraton 2021

Malownicza i trudna trasa została pokonana przez 610 uczestników w ramach Bike Atelier MTB Maraton 2021 w Żarkach. Dla zawodników przygotowano miasteczko rowerowe, ale co ważniejsze cztery trasy: PRO, HOBBY, MINI i FAMILY. Najdłuższa PRO liczyła 69 km. Nieco łatwiejszy dystans to HOBBY - 36 km, wersja dla debiutantów i osób, które nie miały doświadczenia w ściganiu MTB, to dystans MINI - 21 km. Rodziny startowały w rywalizacji  FAMILY. Najważniejszy były duch rywalizacji, no i fakt, że uczestnicy zmierzyli się z wymagającymi  trasami. Jurajskie ścieżki wymagają dobrej kondycji i pozwalają się sprawdzić dzięki przewyższeniom terenu.
- Start i meta były na Leśniowskej Frajdzie. Jest to już sprawdzone miejsce. Byliśmy już gospodarzami tego maratonu dwukrotnie, potem była pandemiczna przerwa – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
Żarecka, niedzielna impreza (26.09.) została bardzo dobrze przygotowana. Na zawody do jurajskiego miasteczka przyjechały całe rodziny z różnych części kraju. Na terenie miasteczka maratonu były m.in. stoiska partnerów wydarzenia, punkt gastronomiczny oraz myjki na rowery oraz punkt informacji turystycznej  Gminy Żarki.
W niedzielę w Żarkach, zwyciężył Mariusz Michałek w ramach dystansu PRO, Oliwier Machura by pierwszy na mecie dystansu HOBBY, Łukasz Pyrchla wygrał na dystansie MINI. Jakub Janik był pierwszy na dystansie RODZINNYM
Wyniki:
https://bikeateliermaraton.pl/sezon-2021/mtb-maraton-2021-zarki
https://www.facebook.com/bikeateliermaraton
Film:
https://www.youtube.com/watch?v=-Pn8AlAcMm8

Źródło zdjęć: Pause, Oliwia Kamińska Fotografia

 

07

PAŹ

2021

521

razy

czytano