Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Perła 2021 za chleb żytni z Gminy Żarki.

Perła 2021 za chleb żytni z Gminy Żarki.

Chleb żytni na zakwasie z Gospodarstwa Rolnego Krystyny i  Ryszarda Halabowskich z Jaroszowa uzyskał nagrodę „Perłę 2021” w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” podczas finału na targach Smaki Regionów w Poznaniu (03.10.) Chleb uznano za najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy. Jest jednym z sześciu w województwie śląskim nagrodzonym w tegorocznej edycji i drugim w gminie Żarki, po chlebie tatarczuchu, posiadającym taki laur. Gratulujemy!

- Jesteśmy dumni, że nasz produkt został tak wysoko oceniony. Jest to piękna ocena naszej pracy od podstaw – mówią Krystyna i Ryszard Halabowscy. -  Nasz chleb żytni został nominowany do konkursu w Poznaniu podczas regionalnego Jarmarku Produktów Tradycyjnych w Chorzowie w sierpniu tego roku.

Statuetka „Perła” jest przyznawana za szczególne walory smakowe, za specyficzne i tradycyjne metody produkcji. Liczy się również zgodność z tradycją oraz zwyczajami kultywowanymi w regionie. Pomaga w zachowaniu specjałów i ma zachęcać m.in. rolników, czy właścicieli firm  do czerpania z bogatej spuścizny kulinarnego dziedzictwa i wykorzystania jej w ofercie rynkowej. Organizatorem centralnym konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, a partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi finałów konkursu w regionach są urzędy marszałkowskie i wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego.

Chleb żytni z Jaroszowa można kupić po wcześniejszym zamówieniu. Wypiekany jest w piątki. Wszelkie informacje pod numerami telefonów:  504 123 915, 518 367 68.


Wyniki konkursu pod adresem: https://www.smaki-regionow.pl/pl/aktualnosci//perly-2021-rozdane

 

11

PAŹ

2021

662

razy

czytano