Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zatrzymać smog.

Mogę zatrzymać smog. Edukacja w zakresie czystego powietrza. Każdego roku smog przyczynia się do śmierci ponad 44 tys. Polaków. Oddychanie nimi naraża nas między innymi na: choroby układu oddechowego, krążenia, krwionośnego.

Czym jest smog? Smog (ang.) - smoke (dym) + fog (mgła). Smog to połącznie niekorzystnych warunków pogodowych i dużej ilości pochodzących z kominów gospodarstw domowych zanieczyszczeń. W ich skład wchodzą trujące dla człowieka pyły i gazy:

pył zawieszony PM 2,5
pył zawieszony PM10
tlenki azotu (NOx)
dwutlenek siarki (SO2)
tlenek węgla (CO)

Szkodliwe substancje powstaje głównie w wyniku spalania mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna i śmieci w naszych własnych piecach.

Smog w śląskim

Aż 14 z 33 najbardziej zanieczyszczonych polskich miast znajduje się w województwie śląskim. Chcemy zmienić tę sytuację. Częścią planu, który ma zatrzymać smog w śląskim, jest uchwała antysmogowa, regulująca spalanie paliwa złej jakości w przestarzałych piecach. Aby przyniosła skutek, potrzebna jest edukacja wszystkich mieszkańców w kwestii problemu smogu i ich aktywna postawa.

Nawet jeżeli nie korzystamy z pieców węglowych, wciąż możemy wiele zdziałać. Więcej:

Więcej: https://powietrze.slaskie.pl/

Skorzystaj z dofinansowania w Gminie Żarki: https://www.umigzarki.pl/kategorie/czyste-powietrze-informacje-pozyskaj-dotacje

Grafiki i informacje ze strony: https://powietrze.slaskie.pl/

18

PAŹ

2021

435

razy

czytano