Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

50 lat razem. Złote Gody

50 lat razem. Złote Gody

W dniu 14 października 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Żarkach odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale  przyznano 39 parom z Gminy Żarki, które zawierały związek małżeński w 1970 i 1971 roku. Wręczali je burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski  oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Jarosz. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to polskie cywilne odznaczenie państwowe przyznawane przez prezydenta RP .
- Spotkanie z dostojnymi Jubilatami to jedno z najpiękniejszych spotkań w roku – mówił burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Kierownik USC Joanna Jarosz podkreśliła  znaczenie dla naszych rodzin i młodego pokolenia nierozerwalności małżeństw oraz życzyła Jubilatom wielu wspólnych lat w zdrowiu.
W uroczystości wzięli udział radni: Stanisława Nowak, Henryk Świerdza, Paweł Labocha,  Dariusz Krulik oraz sekretarz Gminy Żarki Dominika Horoszko.

Medale otrzymali: Anna i Zdzisław Żmuda, Marta i Jan Żaczkowscy, Grażyna i Marian Zamorowscy, Stanisława i Marian Wyporscy, Czesława i Władysław Szymak,  Janina i Stanisław Strzelczyk, Daniela i Mieczysław Ptak, Stanisława i Eugeniusz Piedo, Zenona i Wiesław Pawlik,  Genowefa i Jan Nowakowscy, , Helena i Józef Noszczyk, Leokadia i Jerzy Musialik, Halina i Stanisława Kukla, Zofia i Krystian Krupa, Natalia i Krzysztof Korumbel, Anna i Antoni Gradek, Stanisława i Andrzej Giec, Marianna i Tadeusz Gęsikowscy, Maria i Maciej Mieszkowscy, Jadwiga i Feliks Górscy, Anna i Marian Gołuchowscy, Janina i Bolesława Księżyk, Maria i Zdzisław Kot,  Anna i Antoni Będkowscy,  Anna i Tadeusz Szczepanek,  Jadwiga i Adama Plesińscy,  Janina i Ryszard Nowakowscy, Danuta i Jan Brodzik, Barbara i Franciszek Sławek, Stanisława i Eugeniusz Kołacz,  Janina i Wacław Czerneccy,  Janina i Wiesław Marcisz,  Krystyna i Piotr Mucha, Henryka i Krzysztof Szczeblewscy, Krystyna i Andrzej Ordon, Maria i Józef Kuras, Krystyna i Jan Winiel,  Krystyna i Kazimierz Myrta.

Zdjęcia: Weronika Woźniak Studio Fotograficzne, Polub na Fb: https://www.facebook.com/WeronikaWozniakPhotography
Tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta

 

22

PAŹ

2021

976

razy

czytano