Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Na rowery Suliszowice Jaroszów.

Na rowery Suliszowice Jaroszów.

Zakończono prace przy budowie trasy rowerowej z Jaroszowa do Suliszowic. Jest to pierwszy gotowy fragment w ramach większego zdania inwestycyjnego, którego celem jest rowerowe połączenie  Gmin Żarki i Olsztyn. - Łączna długość wybudowanej trasy to 2,265 km. Rowerzyści otrzymują ścieżkę przebiegającą przez urozmaicony teren pod względem krajobrazowym – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Powstała asfaltowa ścieżka wraz ze zjazdami na prywatne posesje, odwodnieniem, ustawiono krawężnik. Powstało Miejsce Obsługi Rowerzysty (MOR) ,,Na górce" w połowie trasy, czyli wiata ze stolikami i ławkami, stojaki dla rowerów, kosz na śmieci, WC.

Przypomnijmy, iż Gmina Żarki pozyskała kwotę dotacji w wysokości 209 160,26 zł z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki. Kwota ta była wkładem własnym w  realizowanym zadaniu unijnym  w partnerstwie z Gminą Olsztyn dla zadania polegającego na budowie trasy rowerowej na odcinku Zrębice, Krasawa – w gminie Olsztyn (5,6 km); Suliszowice, Jaroszów – w gminie Żarki (4,6 km). Wzdłuż tej trasy o długości 10,2 km mają powstać łącznie trzy punkty wypoczynku dla rowerzystów. Jeden już jest gotowy na odcinku Suliszowice - Jaroszów.

Tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, zdjęcia: Klemens Podlejski.

 

28

PAŹ

2021

1270

razy

czytano