Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

PIĘKNY GEST KLUBU SENIORA W ŻARKACH

PIĘKNY GEST KLUBU SENIORA W ŻARKACH

Grupa teatralna działająca w Klubie Seniora w Żarkach przygotowała i przedstawiła zabawne widowisko dla pensjonariuszy DPS w Poraju. Był to pierwszy krok w działaniu polegającym na wsparciu osób przebywających w domach pomocy społecznej. Żareccy seniorzy z wielkim zaangażowaniem i niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi wcielali się w postaci ze znanych bajek, pełnych humoru i zdumiewających morałów.  Przedstawienie (14.10.)  przyniosło sporo radości i spotkało się z zainteresowanie wdzięcznych widzów.
- U podstaw przedsięwzięcia leżała chęć wywołania uśmiechu i radości, tak bardzo cennych dla pensjonariuszy domów pomocy – mówi Urszula Mianowska, prowadząca Klub Seniora w Żarkach. - Przedstawienie w Poraju to pierwszy krok w kierunku dalszej działalności klubu polegającej na wspieraniu DPS-ów w sąsiedztwie gminy Żarki.
Główną formą charytatywnej działalności Klubu Seniora będzie prezentacja różnego rodzaju pokazów artystycznych, z szeroką gamą spektakli teatralnych, skeczy z uwzględnieniem oczekiwań potencjalnych widzów.
Niezwykle istotne stanie się także włączenie podopiecznych DPS-ów w kreowaniu wspólnych gier i zabaw oraz popisów wokalnych, czy wspólnym śpiewaniu.
Mamy nadzieję, że taka forma uaktywniania, dostarczania wielu wrażeń, a przy tym tworzenia miłej, serdecznej atmosfery – spotka się z aprobatą i tym samym stanie się silną motywacją do dalszych działań z wielką satysfakcją dla obu stron – osób ze szczególnymi potrzebami i uczestników niezwykłego projektu pn. ,, Barwy Jesieni – Żarecki Klub Seniora’’.

 

05

LIS

2021

540

razy

czytano