Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Legendy Jury 2022

Siedzisz znudzony w domu. Boli Cię głowa od natłoku informacji. Nie wiesz jak wartościowo spędzić ten czas? To świetny moment, żeby spisać wymyśloną, zasłyszaną lub przeczytaną kiedyś legendę, baśń czy podanie z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.


Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy zadzwoń do babci, dziadka, znajomego, który mógłby Ci pomóc. Na pewno sprawi Wam to wiele radości, a przy okazji przyczynicie się do ocalenia tradycji i historii własnej lub pobliskich miejscowości, ważnych wydarzeń i osób z nimi związanych.

Dodatkowo, jeśli się postarasz, zdobędziesz nagrodę, a Twoje dzieło trafi na łamy ciekawej publikacji. Mamy też dla Ciebie cenną informację – konkurs organizowany jest już po raz szósty i zauważyliśmy, że szacowne Jury najlepiej ocenia prace z użyciem lokalnej gwary.

Na legendy do 13 maja czekamy w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych do 18. roku życia i dla dorosłych.

Finał konkursu odbędzie się 29 maja 2022 roku podczas imprezy Jura ROK Festiwal w Koniecpolu.

Wszelkie szczegóły w regulaminie, na www.rok.czestochowa.pl oraz u Marzeny Koseli, instruktora do spraw kultury ludowej ROK, adres e-mail: folklor@rok.czestochowa.pl

Dokumenty konkursowe w załączeniu poniżej.

 

04

KWI

2022

742

razy

czytano