Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zdrowie według seniorów

Zdrowie według seniorów

Jeden i drugi spektakl zakończyły brawa. Na scenie Domu Kultury wystąpiła Grupa Teatralna „Odważni” działającą w Klubu Seniora „Barwy Jesieni” w Żarkach. Sztuka komediowa  pt. “Reaktywne Centrum Zdrowia”  jest satyrą na funkcjonowanie polskiej służby zdrowia.
Na deskach MGOK wystąpili: Urszula Mianowska,Irena Horoszko, Zdzisława Bereska, Anna Maślankiewicz, Wiesława Gryzik, Jan Kanty Gryzik, Barbara Klimas Michalina Podsiedlik, Roman Hamerla, Henryk Wodzyński.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Urszula Mianowska. Podstawą scenariusza były wizyty u dwóch lekarzy,  o różnych specjalnościach,  których łączyło zbyt mało profesjonalne podejście do chorób i dolegliwości  pacjentów. Na uwagę zasługiwało szorstkie zachowanie pani z rejestracji i reakcja zapisujących się  do lekarza pacjentów. Dialogi obu stron pełne były humoru,  podobnie jak rozmowy w poczekalni.

Wszystko, w satyryczny,  pełen humoru sposób  przedstawiało najważniejsze problemy,  z jakimi spotykamy się we współczesnej służbie zdrowia.  Intencją scenariusza i odtwórców ról oraz reżysera było zwrócenie uwagi na te wszystkie niedogodności, ujęte w zabawny sposób z nadzieją,  że może to wywołać jakąkolwiek refleksję  kreatorów tej, jakże ważnej instytucji,  jaką jest służba zdrowia.

Tekst: Barbara Klimas, zdjęcia: MGOK Żarki

 

08

KWI

2022

580

razy

czytano