Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

3 Maja w Żarkach

W dniu 3 maja 2022 r. w Żarkach obchodzone było Święto Narodowe Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Żarkach, po której przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Żarek i Przybynowa wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik błogosławionego  ks. L. Gietyngiera i pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Ksiądz proboszcz Stanisław Kotyl odmówił modlitwę a delegacje złożyły wiązanki.

W uroczystości włączyli się bardzo aktywnie harcerze z Żarek, rozdając biało-czerwone kotyliony wszystkich uczestnikom uroczystości. Kotyliony przygotowali seniorzy z Klubu Seniora z Żarek. Z każdej szkoły w Gminie Żarki i z jednostek OSP z Gminy Żarki na obchody przyjechały delegacje ze sztandarami i kwiatami. Wiązanki złożyli również przedstawiciele samorządu z burmistrzem na czele, Akcja Katolicka, Drużyna Harcerska z Żarek i uczniowie Zespołu Szkół w Żarkach.
     
Organizatorami uroczystości 3 Maja były: Dom Kultury Żarki, UMiG Żarki, Parafia Żarki, OSP z całej Gminy Żarki. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali druhowie z OSP Gminy Żarki i Policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie.

 

04

MAJ

2022

503

razy

czytano