Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Uroczyście przy ruinach kościoła św. Stanisława

Uroczyście przy ruinach kościoła św. Stanisława

Jak co roku, 8 maja,  przy ruinach kościoła św. Stanisława, odbyły się uroczystości związane z patronem tego miejsca. Zgromadzeni mieszkańcy i turyści uczestniczyli w  nabożeństwie majowym, które poprowadziły utalentowane muzycznie dzieci ze scholi z Żarek i jedynej w roku mszy św. przy ruinach kościoła.

Dzień uroczystości to również imieniny  proboszcza ks. Stanisława. Nie zabrakło więc kwiatów od przedstawiciela samorządu żareckiego – zastępcy burmistrza Jakuba Grabowskiego i zastępcy Przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak. Dodatkową atrakcją na Laskowcu był zabytkowy rower polskiej produkcji, przywieziony przez  Wojtka Mszycę. Rower jest w pełni sprawny i ma ponad 90 lat. Pan Wojtek przywiózł również album ze zdjęciami z czasów odbudowy ruin w latach 80-tych. Po Mszy św. Kapela Ani-Ani dała krótki koncert piosenek o Żarkach i nie tylko.

Organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości: Strażakom OSP z Żarek, Scholi z parafii żareckiej za oprawę muzyczną, Grzegorzowi Matyji właścicielowi firmy MATBUS, który zapewnił bezpłatny przewóz na uroczystość, ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu tego miejsca z Wiesławem Podlejskim na czele, ojcom i braciom z zakonu o. Paulinów z Leśniowa, Kapeli Ani-Ani za koncert po mszy, Wojtkowi Mszycy za pamięć i dbanie o ruiny.

09

MAJ

2022

520

razy

czytano