Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Trzy kilometry wodociągu

Trzy kilometry wodociągu

Trzy kilometry  wodociągu powstaje od ujęcia Czarny Kamień w Jaworzniku do połączenia z istniejącą już siecią w ciągu ul. Niegowskiej w Żarkach. - Najważniejsze, że wodociąg zapewni drugostronne zasilanie w wodę mieszkańców miasta i sołectw z ujęcia Czarny Kamień, odciąży istniejącą sieć, poprawi warunki dostarczania wody w gminie przez cały rok, zminimalizuje negatywne skutki awarii. Pozwoli także na dalszy rozwój sieci wodociągów – wyjaśnia burmistrz Żarek Klemens Podlejski. - W 2022r. wybudujemy dokładnie wodociąg o długości 3 127 m, a kanalizację na długości 190 m.
Dotacja na inwestycję, w wysokości  2 831 677,98 zł (całość to koszt 2 980 713,66 zł , dokładnie 149 035,68 zł to wkład własny gminy), pochodzi z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład.

Zakres prac obejmuje: zagospodarowanie terenu ujęcia wody z wykonanego odwiertu, roboty montażowe sieci i przyłącza, przygotowanie podłoża i obsypka rur, próbę szczelności, płukanie i dezynfekcję oraz ochronę przed korozją. Inwestycje realizuje Eco Instal z Poraja.

fot. Klemens Podlejski

13

MAJ

2022

426

razy

czytano