Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wyniki V Turnieju Piłki Nożnej Halowej OSP o puchar przewodniczącego Rady Powiatu Janusza Jakuba.

Wyniki V Turnieju Piłki Nożnej Halowej OSP o puchar przewodniczącego Rady Powiatu Janusza Jakuba.

W dniu 6 marca odbył się w sali gimnastycznej w Żarkach V turniej piłki nożnej halowej Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Janusza Jakubca. Organizatorem byli Druhowie Ochotnicy z Straży Pożarnej z Żarek i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach.

W turnieju, który już na stałe wszedł w harmonogram imprez strażackich z wystąpiło 8 drużyn, które były podzielone na dwie grupy. Na prawidłowym przebiegiem rozgrywał panował Maciej Maślakiewicz.

W pierwszej grupie wystąpiły drużyny z Żarek, Koziegłów, Niegowy i Żarek Letnisko. Zwycięzcą została drużyna z gospodarzy, która wygrała z pozostałymi drużynami, drugie miejsce zajęły Koziegłowy i te dwie drużyny  awansowały do półfinału.

W drugiej grupie wystąpiły drużyny ze strażnic z Cynkowa, Gorzkowa, Pińczyc oraz druga drużyna z Żarek. Prym w tej grupie wiodły drużyna z Cynkowa i Gorzkowa, które awansowały do dalszych rozgrywek.

W pierwszym półfinale gospodarze OSP Żarki przegrały po zaciętym meczu z drużyną z OSP Gorzków 3 - 4, natomiast OSP Cynków wygrał z OSP Koziegłowy 2-1.

W meczu o 5 miejsce OSP Pińczyce pokonało druhów z Żarek Letnisko 0 - 5
W meczu o 3 miejsce druhowie z Żarek pokonali druhów z Koziegłów 5- 2
W Finale OSP Gorzów zmierzył się z OSP Cynków regulaminowym czasie gry była remis 2 - 2 i o zwycięstwie decydowały karne gdzie lepsi okazali się druhowie z Gorzkowia wygrywając 3 - 2.

Nagrody pod nieobecność Przewodniczącego Rady Powiatu Janusza Jakuba, który czarty raz z rzędu objął patronat wręczał Andrzej Jakóbczak oraz komendant  OSP Żarki Jarosław Labocha.

– Turniej odbył się piąty raz z rzędu i już na stałe wszedł w kalendarz imprez organizowanych przez druhów z Żarek – mówi Andrzej Jakóbczak. Z roku na rok przybywa drużyn z jednostek chcących uczestniczyć w rozgrywkach. Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać nie tylko w akcji, ale także rekreacyjnie na boisku i bardzo miło spędzić czas

Uczestnicy turnieju:
OSP Żarki - Andrzej Jakóbczak, Łukasz Jakóbczak,  Błażej Musiałek, Michał Morawiec, , Robert Rzepka, Tomasz Rosikom, Marcin Hocaś, Grzegorz Pompka, Łukasz Szczepanek,

OSP Gorzków – Haładus Adam, Fronczak Robert, Golibroda Piotr, Stala Piotr, Resiak Artur, Janocha Sławomir, Dorobisz Andrzej

OSP Koziegłowy – Cwik Damian, Bogacz Marcin, Bazan Krystian, Cwik Przemek, Górniak Dawid, Musialik Michał, Walo Dawid, Lepiarz Kamil.


Na fot. Drużyna z Żarek i Koziegłów.

(przygotował: Andrzej Jakóbczak, fot. Archiwum OSP Żarki) 

09

MAR

2010

1138

razy

czytano