Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Po sąsiedzku w Kotowicach.

Po sąsiedzku w Kotowicach.

Pierwsze w tym sezonie Święto Sąsiadów odbyło się w Kotowicach (28.05.) w ramach projektu unijnego ,,Nowe Szanse dla mieszkańców Gminy Żarki”. Jak w ub. roku tutaj i w innych sołectwach,  mieszkańcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie i prowadzenie.  Panie z KGW zadbały o smakowite ciasta, żurek, który przyrządziły Janina Męcik i Jadwiga Kot, smalczyk w wykonaniu również Jadwigi Kot, grillowanie należało do sołtysa Marka Nowakowskiego.

W programie były: zabawy z animatorem oraz oczywiście konkurs na domowe ciasta, a dla najmłodszych dmuchańce. Pierwszą nagrodę za najlepszy słodki wypiek zdobyła Grażyna Lenartowicz, drugą - Ewelina Radosz, trzecią - Ewa Młynarska. Nagrodzono również:  Annę  Ledwoch, Lidię Heblik, Annę Męcik oraz  Jadwigę Rosikoń.

Było również mnóstwo konkurencji sprawnościowych, a młodzieżowa drużyna pożarnicza działającą przy OSP Kotowice wykonała efektowny pokaz ratowniczy. Zawody sportowe dla dzieci i młodzieży poprowadzili radny Paweł Labocha i trener Dariusz Kurek – konkurencje to:  przeciąganie liny, skoki w workach, rzut do celu, rzut do kosza na czas. Odbyły się mecze piłki nożnej: ojcowie kontra dzieci oraz Młodzieżowa Drużyna Piłkarska kontra oldboye.   Emocji było co niemiara, organizatorzy dziękują za aktywność mieszkańców i udział sąsiadów z pobliskich miejscowości.

Zapraszamy  4 czerwca do Jaworznika. Start godz. 16.00

 

31

MAJ

2022

395

razy

czytano